| euSUNTasta a întrebat:

Ce specie literala este Hanul Ancutei de Mihail Sadoveanu? va multumesc:*

Răspuns Câştigător
| mikaguapa a răspuns:

Este nuvela, deci apartine genului epichappy

| Salontanul a răspuns (pentru mikaguapa):

Vezi ca ea a intrebat ce specie "literala" nu "literara"! Inseamna ca doreste altceva. N-am auzit de asa ceva. Raspunsul tau e bun dar intrebarea e alta.

| mikaguapa a răspuns (pentru Salontanul):

Nici eu nu am auzitoh go on dar am crezut ca poate a gresit cand a scrishappy

| Salontanul a răspuns (pentru mikaguapa):

Evident ca a gresit! Eu am glumit.

| mikaguapa a răspuns (pentru Salontanul):

batting eyelashes

8 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Ii zice literara nu literala...ugh...

| patri a răspuns:

Nuvela de tip povestire, in care se foloseste tehnica povestirii in rama, sau povestire in povestire.

| Rus_Diana_1989 a răspuns:

Este povestire, se situeaza ca si dimensiune intre schita si roman

| Cristi2399 a răspuns:

Este o specie a genului epic big grin

Se poate povesti
Are personaje big grin