| anonim_4396 a întrebat:

De unde vine expresia marul lui Adam?

5 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Salut,
Marul lui Adam este umflatura de la gat de la barbati si se spune ca ala e de fapt marul din pomul interzis pe care l-a mancat Adam si care i-a "stat in gat", ducand la izgonirea lui si a Evei din Eden.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E umflatura de la gatul barbatilor...big grin este de fapt marul din pomul interzis...big grinhappype care l-a mancat Adamhappy

Alte răspunsuri
| SkolRipper_CristyDominik_1998 a răspuns:

Ceva in legatura cu povestea lui Adam cu sarpele cu picioare a.k.a CEL RAU. CEL RAU l-a convins pe Adam sa manance marul din pomul interzis.Asa Dumnezeu i-a izgonit pe Adam si pe Eva din ^Imparatia LUI^.