| CiobanuAlexandra a întrebat:

Deci anul acesta la bac am reusit sa iau 6.65 la romana, 5.90 la istorie si 4.35 la logica. La cele două am trecut, iar in sesiunea din toamna as avea nevoie de un 5.50 la logica.
Am timp 1 luna sa ma pregătesc.
Merita oare sa mai dau la logica?
Pe ce ar trebui sa ma bazez? Avand in vedere ca la logica nu prea m-am pregatit, sfaturi utile?
Va multumesc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandra, la logică ai de învățat numai pentru un an, și poți să te pregătești intens pentru sesiunea din toamnă cu niște culegeri, îți antrenezi mintea și cu exerciții rezolvate. Nu-i mare filozofie, numai să vrei. laughing

Dacă acorzi 3 ore zilnic pentru învățat la logică, până în toamnă, îți promit eu că iei un 9.80 fără niciun stres.winking

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai timp, daca pui picioarele la apa rece si te apuci serios de invatat, cate 4 ore dimineata si 4 ore dupa amiza, in fiecare zi, inclusiv sambata si duminica.
Ar fii mare pacat sa nu iei BAC-ul acum, cand ai materia inca proaspata, ca de nu inveti acum, pentru 1 luna, va trebuii sa inveti 1 an interg, ca sa-l sustii la anul.

| Frank51 a răspuns:

Fiind doar o materie ai timp sa inveti si sa iei o nota mare.

| ButeT a răspuns:

Este si o a doua sesiune? Pentru cei care au picat acum?

| teo530 a răspuns:

Normal ca dai la logica cum vrei sa promovezi cu 4? o luna ai timp sa faci la ex si sa inveti teorie incat sa iei lejer 8. doar ca nu stiu daca se ma da. directorul de la liceul meu nu stie sa dea un raspuns sigur, dar ar fi nedrept sa nu existe o a 3 sesiune(a 2 e pentru covizi)

| CiobanuAlexandra explică (pentru ButeT):

Da,cea pentru olimpici s-a anulat, s-a introdus cea speciala pentru cei afectati de covid, iar incepand cu 18 august urmeaza cea de toamnahappy