| George_Alexandru_1999_qQaa a întrebat:

Anul trecut am picat bacul cu 5, 46 luand 5 la toate materiile(avand 5.75 logica, 5.35 istorie si 5.30 romana) iar in urmatoarea perioada din toamna nu am putut sa ma prezint.Totusi am dat din nou la logica acum 3 zile si sunt convins ca am peste nota 7, 50.
Acum vine dilema,cum aflu mai exact cu ce medie sunt admis, tinand cont de media finala cu care am cazut anul trecut?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Nu ai de unde ști exact media însă poți să calculezi cu aproximație. Adună notele de la istorie și română de anul trecut cu nota de acum de la logică și vezi ce medie îți iese.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum *** sa pici un examen asa de usor cum e bacul... la facultate examenele sunt de 3-4 ori mai grele. Trebuie sa fii din cale afara de retard sa pici un amarat de bac.

| George_Alexandru_1999_qQaa explică (pentru Cosmin86):

Stai asa ma frate, de ce esti asa stresat? laughing In primul rand nu poti sa vorbesti mai decent daca nu ma cunosti? Stiu ca nu e mare chestie dar nici asa usor, faza e ca nu a trebuit sa dau din nou la toate ca asta era naspa..am reusit doar sa le pun pe toate in balanta la nota 5 si am fost si eu fraier ca nu m-am pregatit mai extra pentru o materie ca sa imi asigur 6 de mai devreme dar retard nu-s.Si logic ca alea de la facultate sunt mai dificile dar daca pe tine te defineste niste materii din care inveti obligat mecanic si unde lucrezi doar cu memoria, nu si cu imaginatia, creativitatea si inteligenta ta, atunci esti un om limitat.Lasa ca nu e durere mare nici daca pici, conteaza ce planuri si proiecte ai pentru propriul succes. daca vrei sa ramai tu om de rand ramai man romanas simplu.Eu oricum nu plec fara examenele netrecute undeva, vreau ca sa le am eu asa acolo si sa le folosesc ca un avantaj. Daca o sa fiu admis acum, ce mai conteaza cum a fost data trecuta? Plus ca povestea e alta, nu stii ce s-a intamplat in decursul asta de cand am dat prima data pana acum deci nu te da superior