| BomPALY a întrebat:

Deci, eu o sa plec in Franta peste cateva zile. Imi puteti spune cum e sistemul educational acolo? a mai plecat cineva in Franta? A mai invatat cineva acolo? Cum sunt oamenii? (sa prezicez ca ii vad pe francezi ca pe niste extraterestri :-s ) Scoala e grea? deci pe mine ma preocupa in general scoala (am 16 ani ). Sper sa puteti sa imi raspundeti la intrebare. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Madonna a răspuns:

Da scoala distruge pe naiba! Nu-l asculta pinguinu, sincer nu stiu cum e in Franta, scoala daca e grea sau usoara. Zi-mi ceva. Cat de bine stii franceza? Ca daca esti asa "incepator" iti dai seama ca va fi grea pana te lamuresti ce si cum. Oricum, stii ca francezii reprezinta poporul care articuleaza cel mai repede cuvintele din intreaga lume deic iti va fi dificil, dar te vei descurcawinking! Nu te da batut!

2 răspunsuri:
| ionnelu a răspuns:

Eu zic sa abandonezi cat mai ai sanse. Fugi cat de tare poti!
Scoala te va distruge!

| anndra56 a răspuns:

Si eu sunt in franta e primul an aici.scoala e unpic obositoare deoarece stai de dimineata de la 8 pana seara la 4, dar stai linistita ca mananci la cantina, eu acum sunt intr-o clasa unde nimeni nu stie franceza care se numeste cléa. sunt fete si baieti de toate varstele de la 10 la 17 sau chiar mai mult, oricum bafta