| MNIDenisa a întrebat:

Deci, la evaluarea nationala la matematica. am scris la problema aceea cu kg de mere (7, 5 lei. 4kg cat vor fii?) raspunsul corect era 10... eu am scris 10, 0... adica.tot 10 ar venii. din moment ce e tot aia mi-l poate puncta? Sau depinde de profesor?

Răspuns Câştigător
| madducu a răspuns:

E tot aia, stai linistita:*Iti va punctawinking

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ești proastă de bubui, dacă un singur preț era cu lei și cu bani, că nu știu problema evident, dacă rezultatul era 10 lei, trebuia dat răspunsul 10, 00 lei.
Cred că ai dat răspunsul corect, din greșeală.
Dacă un kg de mere este 7, 5 lei, 4 kg sunt 30, 00 de lei.

| camy417 a răspuns:

E tot aceeasi, nu-ti face griji nu te depuncteaza

| OnutsaXD a răspuns:

TI-l puncteaza, puteai sa scrii si 10, 000000000000 ca tot aia era, adica 10.

| Dennys1521 a răspuns:

Eu cred ca pune punctaj maxim.indiferent de prof

| geolovesedward a răspuns:

Http://www.mediasinfo.ro/......rem_08.pdf ai aici rasp corecte si punctajul pentru. ele :)

| McDLove_6908 a răspuns:

E ciudat ca ai scris 10, 0... Dar tot 10 e stai calma! O sa ti-l puncteze, nu-s probleme! BAFTA sa iei nota mare!

| csdeaglecs a răspuns:

Daca 3 kg = 7, 5 lei.calculeaza 7,5:3=2,5...2,5ori 4 = 10happy

| danny_6323 a răspuns:

Ti l puncteaza