| AndreeaMaria5627 a întrebat:

daca la evaluarea nationala, la proba de matematica, am rezolvat altfel o problema, dar am scris totusi corect si am ajuns la rezultatul corect, mi se va da punctaj maxim?

Răspuns Câştigător
| roberta7087 a răspuns:

Da, important este sa fie rezolvata corect si rezultatul sa fie bun. Nu conteaza in ce mod o rezolvi!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se punctează ORICE altă metodă de rezolvare CORECTĂ ( nu doar cea prezentată în Barem ), cu condiţia să folosească TOATE datele precizate în enunţul problemei!

Toate cele bune!