| thevampirediaries5 a întrebat:

Deci sunt cls 8. ma duc in nichita stanescu in Ploiesti pe profil de filologie FARA bilinv. stiu ca trebuie sa dau niste competente la o limba straina. daca nu iau competentele numai intru sau cum este cu, competentele?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există clase de bilingv în 2014-2015; vezi detalii la linkul oficial :
http://www.colegiul-nichita.ro/admitere

Este doar "Filologie" ( simplu ) şi alte specializări cu INTENSIV engleză/franceză!

Deci, NU trebuie să dai nici o probă ( nici vorbă de competenţe - acelea se dau la BAC, la finalizarea clasei a 12-a )...

Dacă ai fi dorit să te înscrii la o specializare cu "bilingv", atunci ar fi fost INDICAT să dai proba de bilingv ( limbi străine ) - dar, aceasta ( oricum ) s-a dat DEJA!

Toate cele bune.