| Fizica a întrebat:

Deci vreau sa printez o pagina din word pe orizontala, km fac? Vreau sa intorc foaia invers.Ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Te duci in meniul File- Page Setup- Margins- Landscape!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi placuta!

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Te duci la optiunile pentru imprimare (fisier->initializare pagina->tip vedere->OK-daca ai "word" in romana), daca il ai in engleza setezi optiunea landscape->OK.
Mai joaca-te cu optiunile de printare ca nu ai ce sa strici (in afara de hartie).

Răspuns utilizator avertizat
| standianaflorentina a răspuns:

Este foarte simplu.in bare de sus unde scrie home,insert, page layout, references etc... dai clic la page laylout si te duci unde scrie orentation si dai pe landscape si dupa ii poti da sa printezi usor urmareste pasii si reusesti :X

| BlizzardOnly a răspuns:

Din Word selectezi pagina land scape si din printerer tot la fel. La Word, File/page setup/ si pe acolo cred ca gasesti. La printer din Printing Preferences.