| anuscha997 a întrebat:

Der erste unde kleineste Kreis ist der Kopf. Darauf sitzt ein blauer Topf. Die Augen sind zwei runde graue Steine. Die Nase ist eine Karotte.Der Mund besteht aus sechs runden schvarzn Kieselsteinen.Auf dem zweiten Kreis sind funf grobe grune Knopfe unde ein Basenstiel rechts ist der Arm des Schneemanns.Zweiscen den ersten zwei Kreisen hangt ein langer galber Schal.Auf dem dritten unde grobten Kreis sind noch drei andere grune Knopfe.[Daca stiti germana][va rog] nu am pus literele cu doua puncte sus pentru ca nu stiu][Va rog mult][Multumesc][on the phone

Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Este o poezie, din cate stiu, pe care o invata copii la gradinita. Traducerea este urmatoarea:

Primul si cel mai mic bulgare este capul. Peste sta o oala albastra. Ochii sunt doua pietre gri. Nasul este un morcov. Gura este facuta din sase pietre negre cremene rotunde. Pe al doilea bulgare stau cinci butoni verzi si-un bat este mana dreapta a omului de zapada. Intre primul si-al doilea bulgare este un fular lung galben. Pe-al treilea bulgare mai butucanos sunt alti trei butoni verzi.

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Primul şi cel mai mic cerc este Kopf. Darauf stă un albastru Topf. Die ochii sunt doua rundă Steine. Die gri nasul este un Karotte.Der gura constă din şase runde schvarzn Kieselsteinen.Auf cel de-al doilea cerc sunt cinci butoane mari şi a unei baze de verde stem dreptul este braţul de Schneemanns.Zweiscen primele două părţi se blochează o lungă Galb Schal.Auf cea de-a treia şi grobten cerc sunt alte trei butoane verzi.

| Mo a răspuns:

Primul şi cel mai mic cerc este Kopf. Darauf stă un albastru Topf. Die ochii sunt doua rundă Steine. Die gri nasul este un Karotte.Der gura constă din şase runde schvarzn Kieselsteinen.Auf cel de-al doilea cerc sunt cinci butoane mari şi a unei baze de verde stem dreptul este braţul de Schneemanns.Zweiscen primele două părţi se blochează o lungă Galb Schal.Auf cea de-a treia şi grobten cerc sunt alte trei butoane verzi!
am folosit un program de traducere... dar cred ca nu prea isi face treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nu stiu germana dar cu atat te pot ajuta:

Primul şi cel mai mic cerc este cap. Subliniat stă un albastru ghiveci. De ochii sunt doua rundă Steine.De gri nasul este un morcov.Der gura constă din şase runde schvarzn Kieselsteinen. Pe cel de-al doilea cerc sunt cinci butoane mari şi a unei baze de verde stem dreptul este braţul de om de zapada.Zweiscen primele două părţi se blochează o lungă Galb esarfa.Pe cea de-a treia şi grobten cerc sunt alte trei butoane verzi.

Am tradus cu google translate; il poti folosi si tu; este super util