| Sarcastique a întrebat:

Despre ce este vorba in "The fault in our stars"?

Răspuns Câştigător
| dimdem a răspuns:

Unei fete cu cancer ii place de un baiat cu un picior prostetic pe care l-a cunoscut printr-un amic de-al ei de la facultate sau ceva, parca. Trec prin mai multe chestii si ea realizeaza ca nu vrea sa aiba o relatie cu el pentru ca ii e teama ca daca ea va muri, ii va cauza prea multa durere lui. Dupa o vreme ea face pneumonie si, la spital, el o viziteaza mult si ii spune ca o iubeste mai mult decat ii este teama ca il va durea daca ar muri, lucru care o ajuta. Cand iese din spital, sau intre timp, realizeaza ca e indragostita de el. Dupa ce merg la Amsterdam ca sa isi implineasca o dorinta printr-un program gen 'make a wish', ca sa cunoasca un scriitor, el realizeaza ca si lui i s-a intors cancerul (se credea ca a fost tratat acum mult timp) inapoi in corp. Desi trece prin tratamente multe, conditia i se agraveaza. Inainte sa moara ii roaga pe ea si pe celalalt prieten sa ii organizeze un 'pre-funeral', adica sa se prefaca ca a murit si ca sunt la o inmormantare, ca sa poata 'auzi cum l-ar comemora cand va muri'. Dupa opt zile, el moare. Ea gaseste dupa o vreme o scrisoare de la el catre scriitorul pe care trebuiau sa-l vada (care a venit si el la inmormantarea pe bune), care era ca un fel de poveste dupa povestea scriitorului, dar in care era de fapt vorba despre fata. Si cred ca asa se termina. happy

| Sarcastique explică (pentru dimdem):

Nu prea am inteles mare chestie din ultimele fraze, dar este geniala cartea si vreau deja sa ma apuc sa citesc din ea :3 Multumesc mult happy

| dimdem a răspuns (pentru Sarcastique):

Cu placere, ma bucur ca te-am ajutat. ^^