| wolder a întrebat:

DESPRE noile SIMULARI Si la clasele a 11a!
Pe internet nu arata proba la matematica, doar la limba romana pe data de 3.

Simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat pentru elevii claselor a XI-a si XII-a are urmatorul calendar: limba si literatura romana (3 martie), limba si literatura materna (4 martie), proba obligatorie a profilului (5 martie) si, doar pentru elevii claselor a XII-a, proba la alegere a profilului si specializari (7 martie).

http://stirileprotv.ro/......-xi-a.html

Deci?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat la ce profil eşti :(

Matematica intră la proba OBLIGATORIE a profilului şi se dă în 5 martie ( cum ai spus şi tu )!

" Limba şi literatura română - 3 martie

Limba şi literatura maternă - 4 martie

Proba obligatorie a profilului - 5 martie.

Numai elevii de clasa a XII-a vor susţine proba la alegere a profilului şi specializării pe 7 martie. Toate probele sunt scrise.

Afişarea rezultatelor va avea loc pe data de 14 martie." - SURSA :
http://www.gandul.info/......4-11874162

Toate cele bune.

| wolder explică (pentru bursuc001):

Am profil:
estetica si igiena corpului omenesc

| bursuc001 a răspuns (pentru wolder):

Mda happy

Bănuiesc că eşti la Profil "Servicii", Specializarea "Coafor stilist" ( sau ceva de genul )...

Dai BAC scris "obligatoriu" din Română şi Matematică!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Geografie, Logica si argumentare, Psihologie, Economie; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

O seară/noapte frumoasă.

| wolder explică (pentru bursuc001):

Multumesc.

| bursuc001 a răspuns (pentru wolder):

Cu plăcere!

O seară/noapte frumoasă.