| T30D0RA a întrebat:

Din ce cauza sunt prezenti ghetarii in Muntii Pirinei?

Răspuns Câştigător
| StrumfRoz a răspuns:

Amm pai. thinking ghetarii. sunt in muntii cu altitudini peste 2000 de metri. alt maxima in m-tii pirinei e de 3404 m cred thinking datorita temperaturii. scazute nu sau topit happy ma rog. ns cat e de corectrolling on the floor

5 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Poate te ajuta asta:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Mun%C8%9Bii_Pirinei
Mult succes!

| Flav a răspuns:

Din ce cauza nu-ti pui mintea la contributie si cauti mura-n gura? Cumva n-ai potential?

| Dmonik a răspuns:

Mai Teodora, tu chiar nu stii sa rezolvi nicio tema? Ca toate intrebarile tale se invart in jurul temelor la diferite materii.

| Forcas_9823 a răspuns:

Cu cat creste altitudinea esti mai departe de centrul pamantului, care emana caldura. Deci, daca estii mai sus e mai frig.

| T30D0RA explică:

Nu e tema, e doar curiozitate. Doamne!
Sunt libera sa pun orice intrebare aici.