| AlexaSiAtat3 a întrebat:

Din ce sunt formate padurile de conifere?

Răspuns Câştigător
| Rapateckh93 a răspuns:

Tipuri de conifere: pin,molid,brad,tuia,zada, laricele. toti sunt niste copaci cu frunza in forma de ac, sper ca ai vazut brazi pana acum.Padurile de conifere sunt des intalnite in zona montana, pana la 2000-2500 de metri parca.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Din conifere, din ce să fie formate. Probabil ca tu nu ai habar ce sunt alea "conifere".Ei bine, dă o căutare simplă pe google şi o să aflii!

| ASIGURATORUL a răspuns:

Sunt acele paduri formate din arbori, arbusti, brazi, pini, inalti cu trunchiul drept, fara ramificatii cu frunzele mici si sub forma de ace, care de regula nu isi pierd frunzele in sezonul rece.

| helpu a răspuns:

Din conifere. Brad,molid, pin, zada etc

| ersilia11 a răspuns:

Din brazi, molizi si pini