| Iuli113 a întrebat:

Din lectura la romana de clasa a 5-a Cuore inimia de capil, trebuie sa citim doar o povestire sau toata cartea?

6 răspunsuri:
| ingerasdragalas a răspuns:

Toata cartea, iar apoi sa ii faci rezumatul
si trebuie sa stii mcar o intamplare din carte ca de nu nu te crede profesoara ca ai citit cartea si nu uita trebuie sa ii faci rezumatul nu sa o interpretezi.

| Eusicamatat a răspuns:

O parte din ea nu toatta

| somrik a răspuns:

Toata cartea

| semnulintrebarii a răspuns:

Da trebuie sa citesti toata cartea si apoi sa iti pui pe foaie niste idei principale (pe scurt)si sa le mai citesti o data de doua ori si gata leai retinul lectura placuta

| semnulintrebarii a răspuns:

Trebuie sa citesti toata cartea, si apoi sa-ti faci ideile principale pe o foaie si sa le citesti de 2 3 ori si leai retinut. Lectura placuta. Fundabig grin.

| Myru2012 a răspuns:

Trebuie sa citesti toata cartea eu asa am
citit-o cand am fost pe a 5 -a.