| Nume6 a întrebat:

Doar pentru ELEVI/STUDENŢI.

Sunteţi mulţumiţi de cum se desfășoară CURSURILE ONLINE?
(Mi se pare o întrebare utilă pe care n-am văzut s-o pună nimeni pe aici)

7 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Este o noutate pentru elevi si profesori datorita situatiei cu pandemia, in care fiecare trebuie sa se adapteze rapid. Ca orice lucru, si educatia online poate fi perfectionata de catre fiecare parte a ecranului (elev/prof).
Dupa mine are trebui clar hotarat de la minister cale de comunicare trebuie folosit, ce software se foloseste si ce device pentru o educatie online si mai de calitate! Sunt multe: Google meet, G Classroom, Skype, MS Teams. Nu stiu ce program folosesc profesorii.
Cred ca se poate pacali f usor in perioada asta sistemul educational online, e subiectiv (partinitor). Munca de la distanta nu este aceeasi ca educatia de la distanta.
Daca in muncă poti lucra de oriunde cu PC pentru o munca paltita, in cazul educatiei nu se poate face de oricunde, scade concentrarea in primul rand

| RobertMoon a răspuns:

Este acceptabil, singurul inconvenient este acela că profesorii îmi dau de făcut proiecte in mod exagerat ținând cont că eu dau licența în vară. Adică în loc să îmi dedic marea parte a timpului licenței sunt bruiat de 1000 de proiecte care îmi ocupă mult timp, să nu mai zic că e insuportabil să stai atâtea ore în fața pc-ului.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu sunt multumita nici eu nici colegii mei. Primim foarte multe teme si multe proiecte care au termen extrem de scurt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea. Juma' din profesori nici nu isi fac treaba, si un profesor doar ne pune sa bifam o casuta cu prezenta la fiecare seminar si atat.
Si nu asta e problema. Problema e ca noi nu intelegem nimic si ei sunt la fel de exigenti, si au aceleasi pretentii de la noi ca si in semestrul trecut.
Sper sa aiba mila de noi altfel o sa fie jale la examene... laughing

| GicaGigekGica a răspuns:

Mai bine la scoala de 10 ori. Deci nu sunt multumit.

| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

Salut.Nu sunt multumit, toti profesorii si inclusiv doamna mea diriginta spun ca orele se desfasoara conform orarului dar nu e asa deloc. Avem 10 aplicatii pe care fiecare ne cheama si posteaza cand vrea.Foarte multe teme intr-un timp foarte scurt si pentru orice greseala sau absenta la o ora suntem arşi si spusi imediat parintilor.Nimeni nu isi da interesul.

| AuricaMircica155 a răspuns:

Cel mai trist mi se pare ca cei care nu intelegem, si vom avea mai mult de 2 restanțe va trebuii sa plătim taxa la anul...