| khrisstian a întrebat:

Doresc sa invat limba franceza! Cum ma sfatuiti sa fac asta?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pentru inceput urmareste temele de pe Poyglot Internet.Inveti cuvinte si expresii. Te familiarizezi si cu pronuntia.Inscrie-te apoi la un curs si fii constiincios.

| Petronela a răspuns:

Cumpara un dictionar al lb franceze sau fa meditatii

| narcisa a răspuns:

Mie imi place foarte mult franceza si consider ca sunt buna. sfatul meu e sa iti alegi un text in romana si sa incerci cu ajutorul unui dictionar sa il traduci in franceza.sau iti alegi foarte multe cuvinte care crezi ca le vei folosi des si sa le traduci dar este important si sa le memorezi.cat despre gramatica e foarte greu sa o inveti singur.eu iti urez succes si sper ca vei deveni foarte bun la lb. franceza

| Blake1 a răspuns:

E destul de nasol.am facut si eu un an si acum nu mai stiu nimicbig grin cel mai usor e sa te duci la centrul cultural francez din orasul tau sau poti face in particular cu o profesoara... cu dictionaru nu rezolvi nimic...eu acum m-am apucat de germanabig grin dupa ce am incercat franceza am renuntatlaughing) oricum

Bafta!:*

| HinnaBunneh a răspuns:

Cumpara un dictionar de lb franceza big grin

| hokage33 a răspuns:

Cu multa rabdare.
Te duci la meditatii...
Incerci de unde stii tu ca poti... doar ai grija sa ai mintea acolo si nu la altceva ca franceza e o limba foarte ciudata...