| VladSG a întrebat:

doresc sa invat limba germana dar fara profesor.Ce imi recomandati cu ce sa incep cu ceva linkuri ma puteti ajuta site.uri ceva va rog? Cum ma sfatuiti sa incep?

5 răspunsuri:
| Oanna96 a răspuns:

Dupa parerea mea trebuie sa incepi cu gramatica, si usor usor o sa inveti si cuvintele.Succes la invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germana este foarte grea. Fără profesor nu o poți învăța, crede-mă.

| monicutzaMonicutz a răspuns:

Pai dupa mine ...cred ca cel mai bine ar fi sa iti iei un dictionar roman -german german- roman nu conteaza si sa repeti cate va cuvinte pe zi si asa poti invata cuvintele si la gramatica ...nu stiu ce sa faci.

| Andreea452 a răspuns:

Eu fac germana si sa stii ca e foarte grea, crede-ma fara un profesor nu ai sa reusesti sa o inveti... Dar totusi ia-ti un dictionar daca vrei sa incerci happy. Bafta :*!