| catuztacaty a întrebat:

Doua loturi de oin luca caragiale...in ce oras se petrece actiunea? Unde apare in text aceasta indicatie? ce alte elemente din text indica aces loc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da N.Priceputu dc nu iti dai seama ca catuztacaty din cauza ca se grabea a scris oin luca caragiale. u daca era destept si te ducea minte te ducea ca era vorba despre ion luca caragiale

3 răspunsuri:
| N.Priceputu' a răspuns:

Iar nu pot sa te ajut.Nu cred ca "oin luca caragiale"sa fi fost scriitor.De fapt, tu de ce nu-i rogi pe parintii tai sa te 'dea' la scoala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai scris bine ion ai scris oin puppa

| Taflan_Alexandra_1990 a răspuns:

Daca nai invatat sa scrii de ce nu te duci la scoala sa stii ca se scrie Ion Luca Caragiale nu cum ai scis tu oin LUCA Caragiale si in plus se scrie cu litera mare un nume nu cu litera mica