| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot sa citesc online "Doua loturi" de Ion Luca Caragiale?

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce online si nu cartea? Stii? Chestia aia facuta din multe foi de hartie prinse intre doua coperti de carton.
@carmen68:comunica-i si lui Caragiale corectura pe care i-ai facut-o. A murit prost, bietul om.

| carmen68 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Nici aici nu am scris eu.nu va mai folositi de alte identitati, ca nu e frumos.inseamna ca va e rusine cu voi insiva.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru carmen68):

Pai, nici marmota nu inveleste ciocolata in staniol!
Daca cineva ti-a spart contul, nu inteleg de ce te ratoiesti la noi; scrie adminilor sa-l gaseasca pe hacker! Noi nu avem de unde sti cine, de pe ce cont raspunde.

| CataAndreea99 a răspuns:

A intrebat doar unde poate sa o citeasca online... daca vroia cartea si-o cumparawinking

| loveee a răspuns:

Intr-un manual de cls a 7`a la`m studiat eu anul acestawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde sa gasesc cartea de on luca caragiale doua loturi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mama dracu

| enax a răspuns:

In cartea de limba romana de clasa a 7'a

| cbrinzei a răspuns:

@ardnaxur1961, se vede ca esti batran, de unde si userul demonstreaza asta, preferi mai mult cartile pe foaie de hartie decat pe pc sau e-book? Daca da, atunci nasol de tine, in unele tari pentru ecologizare, este interzis folosirea de carti scrise pe foaie de hartie, ba chiar mai mult, pe baza unui act de identitate se da e-book gratuit, totul pentru natura. Eu cred ca locuiesti in mediul urban si nu ai vazut o padure in viata ta, si eu traiesc in mediu urban dar nu prea stau in casa, ma duc explorez si ma bucur de natura!

| carmen68 a răspuns:

Cred ca e vorba de'' doua lozuri.''

| AndreeeaDaniela a răspuns (pentru carmen68):

De fapt e vorba de "doua loturi".
Da, e adevarat ca ''loturi'', in srierea lui caragiale se refera la ''lozuri'', dar nu se poate modifica numele nuvelei chiar daca respectivul cuvant nu respecta normele de scriere actuale.
Nu va mai dati rotunzi daca nu e cazulhappy

| carmen68 a răspuns (pentru AndreeeaDaniela):

Nu am trimis nici un comentariu, cineva s-a folosit de numele meu.asa ca nu acuza oamenii aiurea ca se dau rotunzi.