| ChildrenOfBodom a întrebat:

Dragi fizicieni/matematicieni! Funda! >--Un automobil ruleaza cu viteza constanta de72km/h pe o sosea rectilinie. Ce distanta parcurge automobilu in 10 s? Cat timp ii trebuie automobilului pentru a parcurge 25km? Vreau o explicatie clara! Multumesc

6 răspunsuri:
| DdDiX a răspuns:

Simplu trebuie sa aplici formula... v=d/t nici lucrurile elementare nu le stiti?

| SentimenteColorate a răspuns:

Http://matematica-ajutor.forumz.ro/
incearca aici sa gasesti ceva :D
succes pup

| razvan1305 a răspuns:

O fac pentru funda nu sati fa tie tema... ITI dau urm indicii, 60km/h = 10m/s 72km/h = 20, 5 m/s.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti facem temele la fizica!laughing
Destul de clar? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragă fiziciană şi matematiciană de ce ne oferi fundă pentru a-ţi face temele la fizică? Ce a gandit creierasul ala al tau de "experta"?
Am niste fraieri pe care ii pot corupe sa-mi faca temele deoarece le dau niste fundite virtuale...si gata! sunt un geniu nedescoperit la scoala!
FATO daca tu pui intrebari ca astea pe un site pe care ar trebui sa se discute probleme serioase n-o sa ajungi in viata ta expert TPU.
Asa ca lasa visele si apuca-te serios de treaba si nu ne mai ocupa noua timpul cu prostiile tale. Daca nu intelegi fizica asta e nimeni nu te omoara, dar nu ne pune pe noi sa-ti facem tie temele ca asta denota ca nu ai niciun respect fata de noi cei de siteu asta. Ne consideri tutorii tai sau ce?
Invata sa-ti rezolvi singura problemele si daca nu poti nu poti... dar nu mai incarca siteu cu intrebari atat de stupide.

| ChildrenOfBodom explică:

Nici macar nu este tema, va bateti joc aiurea de mine. Vreau sa compar raspunsurile mele cu ale voastre si sa vad voi cum ati facut. E clar desteptilor?!