| SakuraMiraiEdo a întrebat:

E adevarat ca liceele de arta sunt de obicei cele mai proaste? Ca nu se fac ore si chestii?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Daca erau atat de proaste, intrau toti prostii acolo, dar este taman pe invers, intra doar cel talentat si doar cu medii f mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face multă practica de actorie, de desen, etc. etc.si mai putine ore. Dar nu mi se pare normal sa se considere ca sunt proaste pentru ca se fac mai putine ore. E ceva normal, e liceu de arte, se fac mult mai multe arte adica practica si putine ore, nu au cand sa bage multe ore, timpul e incarcat cu practica.

| Golyat18 a răspuns:

Ce ore? Nu iti trebuie ore daca ai talent iti mai trebuie doar hartii sa iti poti vinde marfa, daca nu vi cu mine la impins vagoane.

| Istoriaeocomoara a răspuns:

Nu e adevarat.
Depinde si orasul si calitatea educatiei de acolo.
Daca te duci cu ideea sa tragi mata de coada mai bine nu te duce de loc la liceu si te duci la munca direct.

Daca insa ai vreo pasiune sau talent la desen, pictura, muzica, sculptura altceva e foarte interesant iar in strainatate sunt foarte apreciati artistii plastici si nu numai.

| beauspirtinmodneironic a răspuns:

Da, chiar e