| AirănMeidăn a întrebat:

E adevarat ca unii oameni pot retine informatiile mai usor decat altii?

6 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Este foarte adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu siguranta. Totul tine de atentie, interes in subiect si IQ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur!
Conteaza in principal 4baspecte:
-atentia
-interesul acordat pentru retinerea informatiei
-inteligenta emotionala/iq
-stresul si/sau emotile puternice

| MishaIsMyHero a răspuns:

Da.Am vazut ca trebuie sa citesti mai mult ca sa memorezi mai repede.

| Coco_Mikutza_1988 a răspuns:

Da dar ca sa retii o informatie trebuie sa te concentrezi pe acea informatie si sa mai lasi un pic pc si tv la o parte atunci mintea ta va fi mai limpede mai putin ingreunata de ce vezi la tv atunci informatiile vor fi intelese si retinute mai usor

| pieptar a răspuns:

Da.