| Marian_Alex_1990_lAL3 a întrebat:

E chiar asa de greu bacul cum spun toti? In special la romana.Multumesc

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

E de 100 de ori mai usor decat examenele de la facultate happy

Nici macar nu-l consider examen, la cat de usor e, ci "incalzire".

| dannyel86 a răspuns:

Nu e greu, dar numai daca inveti. happy
Si chiar poti lua o nota mare, daca esti bine pregatit.winking
La Bac se poate da orice subiect din programa pentru evaluarea finala.

| AC4S4 a răspuns:

E greu daca in liceu nu te-au interesat deloc materiile la care dai examenul. Poti trece prin liceu copiind sau din mila profesorilor. Ajungi cu o luna inainte de bac si observi ca nu ai nici cele mai de baza cunostinte. Nu-ti ajunge o luna sa inveti ce n-ai invatat patru ani.

In schimb, daca in liceu ai fost relativ-activ la ore, poti sa inveti (mai bine spus "recapitulezi") pentru bac cu o luna inainte si sa iei cel putin media 7.