| anonim_4396 a întrebat:

E cineva din Roman(Neamt) la liceul Roman-Voda? E greu la mate-info?
Multumesc :*

7 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Da! Un copil cu note de 9-10 la mate, in scoala generala, se ridica la nota 6-7 la mate info, poate mai putin!
La mate-info de sute de ori mai greu, decat in generala!

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru ImHereForYou):

Cred ca incerci sa ma sperii worried

| ImHereForYou a răspuns (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Nu..asta este adevarul!
Fratele meu a ajuns in clasa a VIII-a,pe tara,la olimpiada la matematica, si s-a dus la liceu cu profil ma-te info...ii este foarte, foarte greu, sunt unele exercitii care se rezolva pe o pagina-doua de caiet studentesc! El vrea sa se transfere la filologie, mentionez ca trece a XI-a!

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru ImHereForYou):

Bine, dar depinde si de liceu happy
Eu vreau sa merg (si o sa intru!) la cel mai bun liceu din oras, unde cea mai mica medie de admitere la mate-info este 8, 94 laughing
Apropo, eu am media de admitere 9, 77(ca sa ma laud si eu un pic tongue )

| ImHereForYou a răspuns (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Crede-ma! Orice liceu ar fi, este acelasi program de predat.
Este foarte greu la mate-info. poti sa margi la 'cel mai bun liceu din oras', dar alege alt profil, daca vrei sa fie bine!
Pana la urma ti-am dat doar un sfat, si este strict alegerea ta daca ma asculti sau nu...dar gandeste-te de doua ori inainte sa faci aceasta alegere!

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru ImHereForYou):

Parca esti mama... si ea incearca sa ma convinga sa nu merg la mate-info dar nu merge laughing)

| DariusKick a răspuns:

Este greu la mate-info orce școală ar fi frate.
p.s. Invață matematică.