| TechnoCocktail a întrebat:

E corect sa spui ca America e o tara? Sau S.U.A. e o tara?
Explicati-mi si mie laughing.

Răspuns Câştigător
| ℓσяєภยş a răspuns:

AMERICA e un continent si SUA e o tara din acel continent(AMERICA de N)

4 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu e corect să spui că America e o ţară căci e un continent. S.U.A e o ţară din continentul AMerica de Nord.
Pe curând!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America un continent, ia S.U.A (Statele Unite ale Americii) e o tara!

| VasiDobie a răspuns:

America este un continent, S.U.A. nu este o tara, S.U.A. este prescurtarea de la Statele Unite Ale Americii, decii fiin formata din mai multe state (tari).

| sergiu2 a răspuns:

America e un continent, corect ar fi SUA e o tara, totusi daca zici america e o tara se subintelege ca te referi la SUA