| geo16 a întrebat:

E o intrebare pe un site, as dori daca puteti sa-mi faceti si mie urmatoarea intrebare...cine stie big grin

Am un sfert din anii tatălui meu. El peste 6 luni împlinește de 3 ori vârsta copilului
Cati ani au fiecare?

Daca se poate detaliat ar fi super :d

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Daca varsta copilului este un sfert din cea a tatalui, tatal nu are cum sa aiba o varsta de trei ori mai mare decat a copilului, mai ales daca adauga inca un an. Varsta tatalui este de patru ori cea a copilului, cel putin pentru inca 6 luni.

P. S. Pentru noktambul: poate a vrut sa spuna sa se rezolve intrebarea, iar raspunsul nu se face, se da. Daca doresti sa te arati mai inteligent, asigura-te ca esti mai intai.

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Esti sigur ca vrei sa-ti facem intrebarea? Poate doresti sa-ti facem un raspuns, agramatule!

| Bybanu a răspuns:

Trebuia sa dai un an.ca sa poti afla

copilul: un sfert din anii tatalui
tatal: va face de 3 ori varsta copilului peste 6 luni

| geo16 explică:

Noktambul, daca nu stii de ce ****** vii aici si arunci cu vorbe aiurea? Esti tare in fata calculatorului si tu?
Nu suntem toti eminescieni ca tine ma, *******! Mai greseste omu' cand se grabeste.

De fapt intrebarea mi-o daduse cineva. Mi se parea si mie fara sens, dar am vrut pareri. Thx

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tatal si fiul sunt nascuti in aceeasi zi. eu m-am gandit la o solutie. copilul are 2 ani si tatal 8, peste 6 luni copilul va avea 3 ani si tatal 9. singura solutie posibila dupa mine. chiar daca e improbabil sa ai un copila la 8 ani.

| ManutzuWolfy a răspuns:

Fratee nu se poate da zi si tu cati ani aiwinking daca vrei sa aflamwinking