| BaiatAnonim7226 a întrebat:

E posibil sa raman corigent anul asta daca nu am facut teme online sau daca nu am dat nici un test pentru corigenta de pe primul semestru?

Răspuns Câştigător
| Notmyaccount a răspuns:

Nu, in principu nu este posibil. Regula e in felul urmator: notele care se dau din data de 10 martie sunt trecute in catalog doar cu acordul parintilor. Daca ai tai nu si-au dat acordul, se incheie media cu notele pe care le ai. Daca nu ai doua note, ca sa poata sa iti faca media ti se incheie cu media de pe primul semestru sau daca ai deja o nota, a doua nota va fi media de pe primul semestru.
Practic ramai corigent doar daca n-ai nicio nota pe semestrul doi, iar pe semestrul intai erai deja corigent saaaaau ai o singura nota, foarte mica pe semestrul doi si nici media de pe primul nu e mare. Daaar am inteles ca nu s au lasat corigenti anul acesta decat in cazuri extrem de rare.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da... Ești la profesională? Nu ai stabilit cu profesorul să dai un test de evaluare in scoala, ori să faci un proiect? Mai ai timp, încă o săptămână (dacă ești elev la profesională, fiindcă ceilalti au terminat)
Dacă nu, corigențele se dau după 1 septembrie.

| ioan452 a răspuns:

Depinde, vorbește cu diriginta /dirigintele tău ca sa afli asta. Școala s-a terminat din 12 Iunie. Nu ți s-au spus mediile de către diriginte?