| Emanuel2k14 a întrebat:

Eseu

Buna ziua la toti. As avea mare nevoie de voi am anul asta bacul, tinand cont ca nu sunt un elev bun La limba romana. M-am gandit sa cer ajutoru aicia pe site.
As vrea s stiu de ce as avea nevoie sa scriu in Eseu Pentru a fi un Eseu reusit nu stiu daca de nota 10 happy.
Ideea este sa imi enumerati ce e nevoie sa scriu de la incpeut la sfasit. Am mare nevoie de ajutor. Sa aveti o zi buna si astept un raspuns, Multumesc Antipicat.

3 răspunsuri:
| meduzza a răspuns:

Poti sa inveti ideile principale si apoi sa le dezvolti tu. e mai usor decat sa le inveti cap coada pe dinafara tongue

| NPA a răspuns:

Pai,la subiectul 2, sa ai o introducere, 2 sau 3 argumente si o concluzie,sa folosesti multi conectori(in primul rand,in al doilea rau,pe de-o parte, pe de alta parte, in concluzie, prin urmare, etc). Iar la subiectul 3 trebuie sa atingi cele 4 subpuncte de la eseu, daca le atingi sigur iei punctaj mare. Bafta si tie!big grin (si eu dau Bac-ul)

| Emanuel2k14 explică (pentru NPA):

Multumesc Foarte Frumos! La fel si tie Si adauga-ma pe mess manu_bucatariu@yahoo.com sa mai vb una alta de bac. Ms si tie meduzza!