| NuConteazaCineSunt a întrebat:

Este adevarat ca daca ai o medie de 9 iei locul 2?
Sau 2, 3 medii de 9?
{intreb din curiozitate}.

5 răspunsuri:
| adrianarp a răspuns:

Deinde... daca de exemplu ai 3 medii de noua si exista in clasa copii care au toate mediile de 10, sau au doar o medie de 9 si restul de zece, sau au 2 medii de 9 si restul de zece, atunci nu mai iei locu 2. depinde de cati copii au mediile mai mari ca ale tale...

| daniella9805 a răspuns:

Nu e adevarat adica nu e o regula
depinde si de colegii tai ce medii au

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Locul care il obtii la sfarsit de an scolar nu se ia dupa cum au zis ceilalti, adica dc. ai media intre X si X.50 ai locul Y. In functie de mediile colegilor tai va fi considerat locul tau.
De ex.:
*daca tu ai media 5 si toti ceilalti sub 5, tu primsesti locul 1. (bine, poate am exagerat putinhappy )
*daca tu ai media 9 si exista doar 2 copii cu mediile mai mari ca tine, exista 2 cazuri:
1. Ei au mediile egale si atunci tu ai locul II
2. Daca au mediile diferite, esti locul III.
Sper ca ai inteles ceva...
Daca mai ai nelamuriri da-mi mesaj la privat si iti mai explic
O zi buna!

| Casica a răspuns:

Pai.cine are media cea mai buna ia locul 1. cine e al doilea bun in clasa...2.si tot asa! dar depinde de diriginte. unii dau si 3 de locul 1 etc. funda?

| zxc3 a răspuns:

Daca ai media 9, 50-10 iei locul1, daca ai media 9-9, 50iei locul 2, daca ai8, 50-9iei locul3. Sper ca te-am ajutatkiss