| dya333 a întrebat:

Este adevarat ca se studiaza psihologia animala la Universitatea Babes Bolyai de la Cluj Napoca? Daca da in ce profesii sau meserii te-ar putea ajuta acest domeniu? m-ar interesa chiar si cele mai noi.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Este doar un curs( unul din multe alte cursuri!) care se face la Facultatea de Psihologie si Stiinte ale educatiei din cadrul UBB Cluj.

Este un curs care se refera la comportamentul animalelor.Studiul comportamentului animal tine mai mult de domeniul biologiei si mai putin de domeniul psihologiei. Nu exista ( cel putin in Ro) meseria de "specialist in psihologia animalelor"!--- si nici nu cred ca va aparea prea curand.