| miha90z a întrebat:

Este cineva student/a in cadrul Universitatii din Bucuresti? am nelamuriri in legatura cu plata restantelor, mai exact cand trebuie platita o restanta

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Da, eu. La noi, la drept (dar cred ca e general valabil), avem dreptul sa dam un examen de 2 ori gratis. Apoi pentru examinarile 3 si 4, se plateste taxa de 20 ron pentru fiecare restanta. Noua ne impunea secretara sa le platim cat mai repede dupa ce aflam ca avem restanta. Dar nu au fost probleme daca le-am platit si inainte de sustinerea propriu-zisa sau chiar si dupa. Dar daca nu plateam inainte de reexaminare, nu ne zicea nota pana nu plateam. Eu zic sa te duci cat mai curand, sa scapi de griji. K poate uiti si sa nu ai probleme.