| Edoardoedo a întrebat:

Este corect așa ceva?
-manualele pierdute din cauza unor elevi suntem obligați să le plătim? Am auzit ca dacă nu le plătim nu primim semnătura de la atestat la sfârșitul clasei a 12-a este adevărat?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Manualele, ca si sculele de la locul de munca, sunt date in inventar utilizatorilor.
In caz de deteriorare sau pierdere, obiectele de inventar trebuie platite de cel care le-a primit spre folosire.

| darrio2007 a răspuns:

Cine le-a pierdut plateste. Clar.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineintels ca cei care au pierdut manualele au obligatia sa le plateasca.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ai primit un manual cu obligația de a-l returna, era responsabilitatea ta să ai grijă de el. Deci da, este normal să-l plătești dacă l-ai pierdut.

Răspuns utilizator avertizat
| mODIN a răspuns:

De ce nu ar fi corect?

| Miruna333 a răspuns:

Este corect. Erau responsabilitatea ta, daca erau ale tale si le-a pierdut altcineva, le-a mancat catelul si asmd, tot tu raspunzi pentru ele. Iar faza cu atestatul, e o minciuna, dar tot trebuie platite

| Standt a răspuns:

Le plateste cine le-a pierdut.