| Anaconda_7790 a întrebat:

Este corect text nonliterar sau nonfictional ca unii spun nonfictional si unii nonliterar!
Lamuriti-ma va rog!

5 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Text nonliterar.

| mnopqr a răspuns:

Ambele variante sunt acceptate in limba romana din punct de vedere gramatical. Amandoua sunt corecte. Sper ca te-am lamurit! rolling on the floor

| ShockyPunk a răspuns:

Nonliterar si nonfictional trimit catre acelasi lucru. Anuntul este un text nonliterar si in acelasi timp nonfictional, pentru ca niciun fel de text nonliterar (anunt, reclama,.etc.) nu poate fi fictional! http://www.scribd.com/doc/7034513/Textul-Fictional-Textul-Nonfictional

| Rares24 a răspuns:

Draga anaconda...este o mare diferenta! non - LITERAR insamna de ex un text literar de la opera epica este opera LITERARA si non- FICTIONAL fictiunea inseamna poveste ireala inventata laughing nonfictiune poveste realalaughing deci...nu au legatura una cu altawinking

| Anaconda_7790 explică:

Bun sa facem altcumva...
Anuntutul este un text nonliterar sau nonfictional?