| Klabaxasas a întrebat:

Este grea corigenta la matematica (clasa 9)? Ce o sa imi dea?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, examenul de corigenţă este destul de greu :(
Dacă NU iei notă de trecere la
Examenul de corigenţă, te va lăsa repetent/ă!

Vezi Planificarea corigenţelor la linkul :
http://www.isjneamt.ro/fisiere/comunicari/management/Nr._5308_-_2015.pdf

Dacă media anuală nu este cel puţin 5, atunci rămâi corigent/ă pe vară!
NU poţi trece clasa dacă NU susţi şi nu promovezi examenul de corigenţă - în acel caz, vei rămâne repetent/ă :(

Examenul de corigenţă se dă din TOATĂ materia învăţată pe parcursul întregului an!
La examenul de corigenţă se susţine probă scrisă şi orală/practică.

Vezi alte detalii în "Secţiunea 2 - Examenele organizate la nivelul unităţilor de învăţământ", Art. 210-218 din R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune.

| DAnc3 a răspuns:

Sanatate si drum bun, vezi ca se castiga binisor la oi.

| AKARA0 a răspuns:

Invata...
Ca e grea nu un exercitiu doua