| winterkinder a întrebat:

Este permis sa se studieze tehnica dentara si asistenta dentara concomitent in cadrul UMF Cluj? Cu alte cuvinte, pot urma cursurile a doua dpecializari diferite din cadrul aceleiasi facultati?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

In primul rand trebuie sa te interesezi daca testele grila la aceste specializari se sustin in acelasi timp. Daca da, atunci e clar ca nu poti. Daca nu, atunci conditia e sa iei note mari la ambele teste, pentru a putea fi admis. In alta ordine de idei, trebuie sa te tina punga si sa te duca capul pentru a putea urma doua facultati, in sensul de a lua examenele cu brio.