| PetrutaUrsu a întrebat:

Este posibil ca un adult(18 ani), care a terminat doar 7 clase, iar dupa a continuat intr-o alta tara, intr-o scoala profesionala, sa se inscrie in clasa a 8-a in Romania?

Daca da, care sunt conditiile si ce actiuni trebuie luate in vederea indeplinirii acestui fapt?

Daca nu, la ce forma de invatamant se poate inscrie?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma cl. a VIII-a in programul "A doua sansa" si apoi sa continui cu liceul la seral sau cu frecventa redusa.
Adreseaza-te Inspectoratului Scolar din jjudetul tau si vei afla la ce scoala poti urma cl. a VIII-a in programul respectiv.