| CurticiRinaldo a întrebat:

Este Propozitia:"pare ca este ilegal dar aparent este legal." corecta din punct de vedere al exprimarii si a folosirii in context a cuvantului aparent?

2 răspunsuri:
| HelpingHands a răspuns:

Pai "pare" și "aparent" nu sunt același lucru? E ca și când aș zice: din câte am auzit e bine să bei apă, dar din auzite, apa e doar o parte din problema. Este un pleonasm să vorbești astfel! Off-topic: mă voi mai învățați ceva la școală? Sau și profesorii sunt idioți?

| ejymas a răspuns:

Da