| VikyPtm a întrebat:

Eu la sb al 2-lea "rolul campaniilor de promovare unui stil de viata sanatos"
Eu mai mult m-am legat de rolul lor in sensul ca ei sunt cei care se ocupa de distribuirea informatiilor despre obezitate,fumat si consumul de alcool, si isi distribuie informatiile prin internet, scoli si licee.
Apoi al doilea arugment, m-am referit ca tot ei prin strangere de fonduri se ocupa de oamenii bolnavi, ca investesc in noi tehnologii si spitale ajutand pei cei bolnavi de diverse boli.

Nu am respectat in tocmai dar m-am gandit ca rolul acestor campanii este de a trimite un mesaj oamenilor, dar de multe ori ei se ocupa si de strangerea de fonduri cu care sa ii ajute.Dar am spus o realitate pentru ca aceste campanii merg mai departe decat de a informa lumea, ca daca era sa vb despre mancarea sanatoase si etc ar fi spus : despre un still de viata sanotos.

1 răspuns:
| djfreesh a răspuns:

Campaniile de promovare ale unui stil de viata sanatos sunt acelea care recomanda regimul, sportul mai ales...