| Vichii a întrebat:

Eu sunt la stiinte sociale, dintre toate materiile imi place geografia si am diploma de Cambridge. Totusi, daca aleg facultatea de geografie toata lumea intreaba ce ajung si ce voi face pe viitor. As putea alege si ASE-ul, din moment ce anul aceste se intra cu dosar, la Comert sau Management. Voi ce sfaturi imi puteti da?

1 răspuns:
| badboybitter a răspuns:

Eu as merge la geografie daca as vrea sa ma fac profesor sau ghid turistic. Iar la ASE sunt foarte multi care se duc acolo. Scot economisti pe banda rulanta. Orice facultate faci trebuie sa faci ceva dupa, sa inveti sa te descurci si sa iti faci legaturi dar trebuie sa faci ceea ce iti place cu adevarat.

Întrebări recente