| 1Q a întrebat:

Exista o univeristate la noi in tara care sa aiba ca profil de specializare actorie de film? daca da care este si in ce oras? Multumesc

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

UNATC, București.

| 1Q explică (pentru Bondarel99):

Nu ai citit intrebarea? am spus actorie de film la unatc e doar actorie de teatru

| Bondarel99 a răspuns (pentru 1Q):

In teatru si in cinematografie nu se desfasoara aceeasi activitate, actoria? Daca era nevoie la UNATC de o facultate cu denumirea de actorie de film fii sigur ca ar fi existat, dar teatru la ei nu se refera strict la institutie, ci la arta in sine. Daca tu vrei sa joci in filme si consideri ca facultatea de teatru de la UNATC e inutila, clar ai multe de invatat despre aspectele acestui domeniu.
Iar ca sa joci in filme sau chiar si la teatru absolut nimeni pe lumea asta nu iti cere vreo diploma.

| 1Q explică (pentru Bondarel99):

Prietene se vede clar ca habar nu ai nimic despre acest domeniu, intre actoria de teatru si cea de film este o diferenta chiar daca este aceeasi activitate cum o numesti tu, sunt diferente, iar la UNATC nu au asta deoarece ei considera ca nu sunt destule productii de film incat sa merite sa faca aceasta specializare, la re gie spre exemplu ei au specializarii separate teatru si film, dar nu si la actorie

| AndreeatheEnd a răspuns:

Exista UNATC Universitatea nationala de arta teatrala si film in Bucuresti

| 1Q explică (pentru AndreeatheEnd):

Acolo au doar actorie de teatru