| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo sansa ca la Bac (uman) la al III-lea subiect sa pice "Maitreyi", avand in vedere ca Eliade nu este un scriitor canonic?

Răspuns Câştigător
| iamprettybored a răspuns:

Păi cred că da. dar nu o să-ți zică neapărat „roman de Eliade", ci o să zică de exemplu „particularități al unui roman subiectiv" sau „roman al experienței" sau ceva de genul. Și acolo poți scrie despre Maitreyi, evident.

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

De unul singur nu va pica. Vei avea de ales.

| Yurisa a răspuns:

La bac nu iti da titlu si autor, iti da autor sau genul operei respective

| mdc98 a răspuns:

Da.