| OSLOMELBOURNE a întrebat:

Experimentul rusesc anti somn a fost real?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu există dovezi documentare că experimentul a fost efectuat, deși dacă ar fi existat, dovezile ar fi putut fi distruse cu mulți ani în urmă. Este foarte probabil ca statul sovietic să fi efectuat experimente de acest gen în scopuri militare

https://portcetate.ro/experimentul-rusesc-al-somnului-ntregul-adevar/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din păcate, da.

| dullcat a răspuns:

De-a lungul istoriei s-au tot distrat tot felul de psihopati, deci de ce ar fi diferit in acest caz?

| ReddY25 a răspuns:

Da,din păcate

| Drake21 a răspuns:

Da pe prizonerii de razboi

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

M ai sunt si acum experimente dar la nivel inalt fara sa stii tu

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Pe sarbi s-au facut experimente rolling on the floor))) daca ai fost in Croatia stii ca este un fel de inchisoare pentru ei

| pufulescu0o a răspuns:

Nu, este o creepypasta. Dar asta nu inseamna ca nu s-au efectuat sau nu se efectueaza chiar acum experimente la fel de urate pe oameni. Astea sunt secrete, nu avem cum sa aflam despre ele.