| anonim_4396 a întrebat:

Fac germana de un an. Ce lectura in limba germana pentru incepatori imi recomandati?

3 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Eu fac germana de 3 ani, de abia stiu sa zic 'Was machst du?' si tu vrei sa citesti carti? laughing

| NoShit a răspuns (pentru xBya):

Profesoara noastra de germana stricta privind invatatul vrea sa ne motiveze asa ca ne-a spus ca desi suntem de un nivel a1-a2, vacanta asta trebuie neaparat sa citim ceva in germana pentru a ne dezvolta vocabularul big grin.

| xBya a răspuns (pentru NoShit):

Aualeu laughing, pai daca eu ma apuc sa citesc un text de 1-2 pagini, nu stiu daca recunosc vreo 5-6 cuvinte, asta ar insemna ca imi ia mai mult timp sa caut dupa ele decat imi ia sa citesc si oricum n`am cum sa le memorez pe toate.hee hee