| anonim_4396 a întrebat:

Facultatea de informatică (3 ani) sau calculatoare(inginerie, 4 ani)? Care ar fi mai de viitor? Sau ziceți din experiența voastra cum sunt. Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca vrei sa faci mai mult programare du-te la info.
La inginerie se fac si alte materii.

| RoCkKiD a răspuns:

Sunt aceiasi chestie, tot ce conteaza e cat de multa progamare stii cand termini.

Ce nu pricepeti voi e ca pe domeniile tehince angajatorul nu da 2 bani pe cine ti-a dat diploma, vrea doar sa ai diploma in domeniu si sa iei o anumita nota la testul de angajare.

Atat timp cat ai o diploma (cu orice nota) si te descurci dupa standardele lor la testul de angajare ai jobul..aia e partea care conteaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Greu sa iti spunem din experienta noastra. ma indoiesc ca e cineva care le-a facut pe amandoua.

In rest tine doar de tine ce vrei sa faci. Daca te intereseaza doar partea de software te duci la informatica. Daca te intereseaza si partea de hardware, electronica te duci la calculatoare.

| unvecin a răspuns:

Informatică, 3. Eu pentru asta am optat și sunt mulțumit. Din punctul meu de vedere ești avantajat să ajungi mai repede să ai un job. De învățat și extins abilitățile oricum vei face toată viața.