| Sunshine123 a întrebat:

Facultati in cadrul carora se castiga bine? Fara matematica?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa facultate castigi bani, acum doar iti achiti taxele. In facultate castigi experienta, doar daca te tii de ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Medicina si drept, daca ai sanse sa prinzi posturi si in cativa ani, sa faci bani buni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In facultate nu se câștigă nimic. De câștigat câștigi după facultate, în funcție de cât de bun ești în domeniul ales

| Nemessys a răspuns:

To o sa alegi un loc de munca doar pentru ca se castiga bine sau pentru ca iti place ceea ce faci?

Din intrebare, eu cam asta inteleg. Ca ai fi dispus sa faci cam orice facultate din moment ce stii ca dupa aia te poti angaja undeva unde se castiga bine, lasat la o parte cum te-ai simti tu acolo, cat de mult iti place sa faci acel lucru si asa mai departe.

| Andersen2k18 a răspuns:

In facultate nu castigi nimic, te alegi numai cu experienta, bineinteles daca inveti ceva de acolo si iti place ce faci. Degeaba te angajezi intr-un loc bine platit daca nu iti place acolo. Trebuie sa fie un echilibru nu e vorba numai de bani ci si de satisfactie.

| HerculePoirot a răspuns:

Agricultura