| anonim_4396 a întrebat:

Feudal e același lucru cu medieval?

6 răspunsuri:
| On3St4r a răspuns (pentru Pricked):

E doar o simplă întrebare, nu e nevoie să îmi răspunzi în acest mod. Nu e aceeași definiție, dar eu mă refeream ca perioadă. Dacă în scrieri se folosește feudal în loc de medieval. Cuvântul în sine poate însemna și altceva.

| Pricked a răspuns (pentru On3St4r):

Ce ţi s-a părut aşa ofensator în răspunsul meu?

| MădălinaDaniela20 a răspuns:

Nu chiar. Feud inseamna pământ, iar feudal se referă la un aspect legat de pământ, logic...medieval se referă la epoca istorică medievală happy

| On3St4r a răspuns (pentru MădălinaDaniela20):

Voi reformula întrebarea...

| MădălinaDaniela20 a răspuns (pentru On3St4r):

Nu e nevoie. Imi cer scuze ca nu am înțeles întrebarea..Acum iti pot raspunde la intrebare: Feudal si medieval nu se folosesc in același context. happy