| iwantananswer a întrebat:

Foloseste cineva duolingo?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Pentru ca aplicatia NU e romaneasca, asa ca exista doar engleza invatata din romana, si in aia romana e scrisa prost (de cineva care nu vorbeste nativ romana)

insa am doua comentarii la intrebarea ta:
1. invata engleza ca NIMANUI NU II STRICA IN ZIUA DE AZI, e in momentul asta cea mai vorbita limba de pe pamant (neoficial)
invata engleza islamisti convinsi care pur si simplu vor sa vanda chestii minore cum ar fi peste la turisti
2. italiana e PENIBIL DE USOR de invatat de catre un roman... ABSOLUT PENIBIL DE USOR, inteleg italiana relativ decent doar ca m-am uitat cateva luni la un canal TV italian

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

DA
si e FOARTE BUNA aplicatia
NU IMI PLACE GERMANA dar reuseste sa ma faca sa o invat si sa observ ca progresez eu insumi!

| iwantananswer explică (pentru Bizon95):

Si poti sa imi explici si mie de ce nu pot invata italiana din limba romana si poat doar din limba engleza?

| iwantananswer explică (pentru Bizon95):

Nu e problema asta engleza stiu, bine nu la perfectie, dar in momentul de fata locuiesc in Italia si na

| Bizon95 a răspuns (pentru iwantananswer):

Daca locuiesti acolo o sa o inveti si mai rapid, pentru ca o exersezi IRL
de ex. eu stiu engleza bine peste mediu, insa neavand unde sa o exersez, fac greseli de pronuntie si scriere

| Bizon95 a răspuns (pentru iwantananswer):

Pentru ca aplicatia NU e romaneasca, asa ca exista doar engleza invatata din romana, si in aia romana e scrisa prost (de cineva care nu vorbeste nativ romana)

insa am doua comentarii la intrebarea ta:
1. invata engleza ca NIMANUI NU II STRICA IN ZIUA DE AZI, e in momentul asta cea mai vorbita limba de pe pamant (neoficial)
invata engleza islamisti convinsi care pur si simplu vor sa vanda chestii minore cum ar fi peste la turisti
2. italiana e PENIBIL DE USOR de invatat de catre un roman... ABSOLUT PENIBIL DE USOR, inteleg italiana relativ decent doar ca m-am uitat cateva luni la un canal TV italian

| Liviu322 a răspuns:

Da, eu invat lb. engleza din aplicatie