| andrei28743 a întrebat:

Formula de adresare,, va salut cu un deosebit respect,, și,, vorba malițioasa" sunt corecte?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Corecte dar trebuie știut și contextul

| Bizon95 a răspuns:

Nimic nu e corect sau incorect decat DINTR-UN ANUMIT PUNCT DE VEDERE

de exemplu, sa injuri e un lucru rau, dar daca unul iti spune ceva extrem de urat de mama ta pe care ai iubit-o foarte mult si care a murit, si nu il injuri... RAU, atunci esti un gaga prapadit si amarat

deci, DEPINDE DE SITUATIE!

| Iote a răspuns:

Da sunt corecte.
Desi in practica se foloseste "va salut cu deosebit respect".
Ignora mesajul bizonului. Spune numai tampenii. Nu exista nici un motiv, nici o situatie, in care trebuie sa raspunzi vulgar sau violent.