| lorelai cristinush a întrebat:

Funda...am de rezolvat un exercitiu la mate si nu stiu sa-l fac. Nu sunt ca ceilalti. Eu imi fac temele singura, dar pe asta nu-l stiu si gata. V a rog sa ma ajutati! "Aratati ca fractiile: n+2/n+3 si n+ca/2n+2k-1 sunt ireductibile oricare ar fi n apartine lui N si ca=numar natural diferit de zero.

1 răspuns:
| larya234 a răspuns:

Dc nu-ti intrebi parinti? sunt sigura ca ei stiu si daca nu sunt acasa atunci nu stiu sa-ti rezolv problema daca erai atenta poate ca stiai sunt clasa a-|V-a nu a cata esti tu